poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Otwarto Punkt Informacji Turystycznej w Nowosiółkach Dydyńskich


Źródło: Życie Podkarpackie
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.690428771033262.1073741830.149575208451957&type=1

Pozostaje życzyć powodzenia. To ważny przyczółek dla rozwoju podstaw turystyki ekologicznej regionu oraz promocji regionalizmu.

3 komentarze:

 1. A myślałam, że mam omamy wzrokowe, kiedy zobaczyłam znak "it" ze strzałką w kierunku Nowosiółek, kiedy wracałam z Kalwarii; jedni chcą zachować Pogórze w takim stanie, jak jest ... to przyjezdni, a mieszkańcy chcą żyć z turystów, jak wiele innych regionów w Polsce; czy się uda? zobaczymy ... coraz więcej obcych rejestracji widać na pogórzańskich drogach; aż boję się, czy to będzie "ważny przyczółek dla rozwoju podstaw turystyki ekologicznej regionu" czy też może rozjeżdżanie Pogórza quadami, terenowymi samochodami, motocyklami, a urok krainy pozostanie niezauważony ... pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosze odwiedzić, nie ma tam promocji turystyki inwazyjnej. Tzw. turystyka nieinwazyjna to turystyka piesza, konna, rowerowa, nawet - w przypadku K. Pacławskiej turystyka pątnicza.
  Jednak jest coś za coś - nie można rozwijać turystyki nie dając czegoś w zamian, to coś - to objęcie ochroną coraz to nowych fragmentów obszarów leśnych w celu zachowania/odtworzenia walorów puszczańskich.

  Turystyka inwazyjna to Arławów - rajdy, lotniska, itp.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety u nas to tylko prowizja zrobiona najtańszym kosztem. Oby się udało :)

  OdpowiedzUsuń